Vi ønsker alle vor læsere et Godt Nytår,.
I en tid hvor en barbarisk krig hærger i Europa sammen med ny covid varianter, en højspændt handelskrig med Kina, en historisk høj inflation, faldende boligpriser, højere renter, en faldende dollar, en dansk krone i problemer, faldende aktiekurser & faldende købekraft.
Læg hertil farvel til en helligdag, en forringet seniorpension med 3 års udskydelse af ens tilbagetrækning, den mislykkede ligestilling, en forringet SU & 1 årige PHD uddannelser, udhulede opsparinger, en klimakrise, en sundhedssektor på skrump & nu også giftigt drikkevand og fiskedød, men
Vi ser frem til et spændende Tour de France 2023. Løbets start er d. 1. juli 2023 i Bilbao, og afsluttes søndag d. 23. juli på Avenue des Champs-Élysées.

Årets samtaleemner

Og vi venter stadig på en afklaring af både FE Chef Lars Findsen, Tidl. Forsvarsminister Claus Hjort Frederiksen og Dukke sagerne.
I januar synes Samsam sagen, at have fået nyt liv, men tavsheden larmer..